Egzotikus állatok
Jaguár
A jaguár Dél-Amerika és Közép-Amkerika trópusi területein található. Az oroszlán és a tigris után ő a legnagyobb macskaféle. Leginkább a leopárdhoz hasonlít, azonban testfelépítésében nagyobb és zömökebb a teste. Életmódja a tigrishez hasonló, ugyanis ő is vízközelben él. Magányos állat és lesből támad áldozataira. A többi nagymacskához képest nagyon erős a harapása, mert még a kemény pácélos élőlények, így a teknősbékák páncélját is képes feltörni fogaival. A jaguár egyedszáma manapság csökken, és enmnek legfőbb indoka annak élőhelye elvesztése, illetve a rá vadászó emberek is veszélyt jelentenek a számára.
Császárbajszú tamarin
A császárbajszú tamarin az emlősök osztályába, azon belül a csuklyásmajomfélék családjába tartozik. Könnyen megkülönböztethető hosszú fehér bajszáról, amiről a nevét kapta. A fiatalabbak bajsza rövidebb, így nagy különbségek figyelhetők meg a kifejlett példányokkal szemben. Felső-Arizónában, Észak-Bolíviában, Kelet-Peruban és Brazília nyugati részén is megtalálható. Ez az élőlény kedveli a folyóparti fákat. Nagyon aktív állatok, néhány órán át tartó alvás után idejüket táplálékszerzéssel, illetve társaikkal együtt töltik. Az élőhelyén történő gyakori erdőirtás ellenére mondhatni gyakori faj, a Természetvédelmi Világszövetség "nem veszélyeztetett" fajok közé sorolja.
Lajhár
A lajhárok az emlősöktestfelépítése igen különleges, életmódjuknak megfelelően alakult ki. Mellső végtagjaik jóval hosszabbak, mint a hátsók. Lábaikon hatalmas sarlóhoz hasonló karmok vannak. Idejük nagy részét a fákon töltik, csakis kizárólag levelekkel táplálkoznak, energiatakarékos életmódot élnek. Naponta 9-10 órán át alszanak, ébrenlétükben pedig fejjel lefelé haladnak a fákon. A földre nagyon ritkán jönnek le, körübelül hetente egyszer, és akkor is csak űríteni.